poniedziałek, 21 listopada 2016

Tłumacz – Gliwice – kariera

Już dawno minęły czasy, kiedy komunikatywny angielski był pożądanym punktem w CV, ubiegającego się o pracę. W dzisiejszych czasach znajomość jężyka angielskiego na poziomie komunikatywnym, jest czymś oczywistym – zwłaszcza u młodych. Nie jest to umiejętność, którą warto posiadać, ale którą wręcz trzeba posiadać, by móc ubiegać się właściwie o jakiekolwiek stanowisko.


W każdy razie powyższa umiejętność z pewnością nie zrobi wielkiego wrażenia na osobach rekrutujących, chociaż oczywiście nie zaprzeczam, że angielski nadal jest w cenie i jest jednym z ważniejszych języków – jeżeli nie mamy opanowanego angielskiego, od niego właśnie powinniśmy zacząć.

Jeżeli jednak z angielskim jesteśmy „za pan brat” warto się zastanowić, nad nauką innego języka obcego – takiego, który da nam większe perspektywy. Jaki to może być język?

Do niedawna niedoceniane – dziś coraz bardziej popularne stają się języki wschodnioeuropejskie. Jednak wciąż nie są mocno popularne. Jest to plus ponieważ, znajomość niszowego języka pozwala na większe zarobki.

Z języków wschodnioeuropejskich najbardziej popularny jest język rosyjski – i chyba najbardziej opłaca się uczyć właśnie tego języka. Rosyjski jest bardzo opłacalnym językiem – znając perfekcyjnie rosyjski, z pewnością zarobisz więcej niż znając perfekcyjnie język angielski – ten drugi do perfekcji opanowały miliony Polaków, stąd też niższa stawka.


Możliwości kariery z wykorzystaniem języka obcego są różne – najbardziej znana jednak jest kariera tłumacza. Praca na stanowisku tłumacz to z pewnością dobre i dochodowe zajęcie – najpierw trzeba jednak mocno przyłożyć się do nauki. Tłumacze są w cenie, zanim jednak podejmiesz się takiego zajęcia, warto dobrze sprawdzić firmy, zajmujące się tłumaczeniami. Takich firm jest wiele – na przykład w samych Gliwicach biur tłumaczeń można znaleźć kilkanaście. Warto zrobić dobre rozeznanie, zanim podejmiesz się pracy jako tłumacz.Gliwice, jako duże miasto, jak już wspomniałam, ma kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt biur) zatem jest w czym wybierać. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z tłumaczeniem być może warto poszukać pracy w mniejszych firmach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz