poniedziałek, 21 listopada 2016

Biuro tłumaczeń – Gliwice – które wybrać?

Jak zostało wspomniane w poprzednim artykule, tłumaczy, czy też biur tłumaczeniowych w Gliwicach jest wiele – od kilkunastu do kilkudziesięciu (nie znam dokładnej liczby). Jeżeli potrzebujemy tłumaczenia (obojętnie jakiego) z pewnością zastanawiamy się do którego biura tłumaczeń się udać. Poniżej przedstawię kilka kroków, które pomogą nam podjąć decyzję.


Przede wszystkim należy sprawdzić czy właśnie taki rodzaj tłumaczenia, jaki jest nam potrzebny jest oferowany przez dane biuro. Następnie upewnij się, że biuro współpracuje ze specjalistami z danych dziedzin (zwłaszcza jeżeli potrzebujesz właśnie tłumaczenia specjalistycznego). Tym bardziej będzie to konieczne jeżeli zależy ci na czasie – specjalista o wiele lepiej i szybciej wykona tłumaczenie niż laik z danej dziedziny (np. prawa, medycyny, marketingu itp.).

Warto zwrócić uwagę na czas realizacji zamówienia – nawet jeżeli nie zależy wam na czasie, warto wybrać agencję, która zlecenia realizuje szybko i dotrzymuje terminów (wtedy wiesz, że masz do czynienia z fachowcami). Przy wyborze takiej agencji z pewnością pomogą opinie w Internecie. Należy pamiętać by przy każdym tłumaczeni podpisać dokument, który będzie stanowił o ochronie Twoich danych. Każda wiarygodna agencja sama zaproponuje jego podpisanie.

Kolejnym kryterium wyboru firmy będzie oczywiście cena – tutaj trzeba odpowiednio wyważyć cenę a jakość przekładu. Nieraz warto zapłacić więcej, by mieć pewność, że przekład jest dokładny i solidnie wykonany. Z drugiej strony nie warto przepłacać – najlepiej będzie porównać ceny kilku konkurencyjnych biur, które miały dobre opinie, i wybrać tę najtańszą. Trzeba przy tym jednak uważać, ponieważ niektóre firmy w pierwszym rozliczeniu dają cenę szacowaną, a nie ostateczną. Warto dopomnieć się o podanie ostatecznej ceny.

Dodatkowo warto sprawdzić jakie jeszcze dodatkowe usługi proponuje dana firma (być może któraś z tych usług okaże się przydatna). Ponadto warto wiedzieć z jakich narzędzi biuro korzysta (na przykład czy dane biuro korzysta z narzędzi CAT?) Innymi kryteriami mogą być dogodne pory a także sprawnie rozwiązana komunikacja.
Biur tłumaczeń w Gliwicach jest wiele. Oczywiście są pewne standardy, na które stawia każde z tych biur – zazwyczaj jest to wysoka jakość lub czas wykonania. Jednak dodatkowe usługi, dobra komunikacja, czy też czas dogodny dla klienta – lub jeszcze inne czynniki – różnią firmy od siebie. Warto wybrać tę, która odpowiada naszym wymaganiom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz